Frequently Asked Questions

Pytania i odpowiedzi dotyczące zentrada.network i TradeSafe

Członkostwo w zentrada-network

Wyłącznie i bezpłatnie dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą.
Oświadczenie o ochronie danych osobowych zentrada Europe GmbH & Co KG
Co mi oferuje bezpłatne członkostwo na zentrada ?

Zentrada.network jest wolnym, bazującym na technologii Internetu, związkiem kupieckim oferującym niezależnym przedsiębiorcom przegląd i dostęp do europejskich dostawców towaru, możliwość porównania cen zakupu towaru oraz możliwość bezpiecznego złożenia i pełnej realizacji zamówienia poprzez TradeSafe bez koniecznej znajomości języków obcych.

Korzystanie z zentrada & TradeSafe w opcji członkostwa „Basic”, jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru w pełni bezpłatne oraz zwolnione od płatności jakichkolwiek opłat transakcyjnych lub prowizyjnych !!

Pracownicy wchodzący w skład zentrada.Team z biurami obsługi klienta w 7 krajach europejskich, służą każdemu członkowi zentrada bezpłatną pomocą (telefon + eMail) w przypadku wystąpienia jakichkolwiek pytań lub problemów przed i w trakcie realizacji zamówień na zentrada & TradeSafe.

Aby umożliwić swoim członkom najlepszą cenę zakupu towaru, finansowanie działalności zentrada.network oparte jest na dwóch częściach składowych: 1.pobieraniu niewysokich opłat transakcyjnych od sprzedawców towaru oraz 2. pobieraniu opłat członkowskich od użytkowników w opcji „Professional”. Członkostwo w opcji „Professional” umożliwia wykorzystanie wielu dodatkowych informacji oraz funkcji i narzędzi niedostępnych w bezpłatnej opcji „Basic”.

Jakie dodatkowe korzyści daje mi płatne członkostwo w opcji Professional ?

Za przystępną opłatą w wysokości 375 złotych / rok netto, członkostwo w opcji Professional oferuje dostęp do rozszerzonych funkcji umożliwiających porównanie cen zakupu danego produktu u kilku dostawców równocześnie oraz dodatkowych informacji o dostawcy i popularności oferty.

Aby rozszerzyć już istniejące, bezpłatne konto do opcji Professional, prosimy o kliknięcie na odpowiedni link lub grafikę po zalogowaniu się na zentrada.

Platforma handlowa zentrada dla kupujących

Olbrzymi wybór i super ceny z top dostawcami z całej Europy.

Czy muszę płacić prowizję ?

Nie – korzystanie z zentrada przy zakupie towaru poprzez TradeSafe jest dla użytkownika kupującego towar uwolnione od naliczania jakichkolwiek prowizji i opłat - zarówno w bezpłatnej opcji członkostwa „Basic” jak i w opcji członkostwa „Professional”. Zentrada finansuje się poprzez udostępnianie płatnej reklamy, z opłat członkowskich w opcji Professional oraz w niewielkim stopniu poprzez prowizję od zrealizowanych transakcji pobieraną od sprzedawców towaru. Prowizje pobierane od dostawców towaru w zentrada.network są niewysokie, w związku z czym, dostawcy są zobowiązani, również przy realizacji zamówienia poprzez TradeSafe, zaoferować kupującemu zawsze najlepszą cenę zakupu towaru.

Kto może zostać członkiem w zentrada.network ?

Każda osoba lub podmiot prowadzący działalność gospodarczą oraz instytucje zakupujące towar w większych ilościach z przeznaczeniem gospodarczym (odsprzedaż lub potrzeby własne).

Zakup towaru w celach konsumpcyjnych o charakterze prywatnym, również przez przedsiębiorców, jest wykluczony. Przy dokonywaniu rejestracji w zentrada.network potwierdzasz swój status przedsiębiorcy oraz zamiar wykorzystania zentrady i TradeSafe do zakupów o charakterze gospodarczym. Przepisy chroniące prawa konsumenckie nie mają zastosowania. W przypadku podejrzenia o konsumencki charakter korzystania z serwisu lub braku statusu podmiotu gospodarczego, zentrada zastrzega sobie prawo do zażądania od użytkownika dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej lub prawo do zablokowania dostępu do systemu.

Jak mogę najszybciej odnaleźć najlepsze oferty ?

Jeżeli już wiemy czego dokładnie szukamy, najlepiej wykorzystać wyszukiwarkę na zentrada. Poprzez wpisanie już jednego słowa kluczowego otrzymujemy wynik z wieloma pasującymi ofertami. Będąc zalogowanym użytkownikiem w systemie, w wynikach wyszukiwania mamy nieograniczony dostęp do wszystkich dostawców, cen zakupu towaru oraz możliwości łatwego i bezpiecznego zamówienia towaru poprzez TradeSafe. Jedynie przy pomocy takiego portalu jak zentrada użytkownik ma możliwość porównania cen hurtowych w zakupie danego produktu na całym rynku europejskim u kilku dostawców jednocześnie.

Porównanie cen w zakupie towaru umożliwiające zaoszczędzenie wielu pieniędzy jest jeszcze bardziej ułatwione poprzez aktywację dodatkowych funkcji dostępnych w ramach członkostwa „Professional”.

Jeżeli szukamy pomysłu na towar, pomysłu na uzupełnienie asortymentu lub aktualnego trendu - to najlepiej wykorzystać rejestr produktów znajdujący się po lewej stronie zentrady lub przejść do danego obszaru tematycznego w „Galerii hurtowej”. Kolejność ukazywania się ofert w tych miejscach uzależniona jest od tzw. Performance-Index (PFI), który to odzwierciedla popularność danej oferty u innych użytkowników zentrady. Dodatkowo zarówno w rejestrze produktów jak i w „Galerii hurtowej” w pierwszej kolejności wyświetlani są dostawcy odnoszący sukces oraz oferty bestsellerów dla danych asortymentów towarowych. W ten unikatowy sposób, przy wyborze towaru i dostawcy, użytkownicy zentrada mogą korzystać z dośwadczenia zgromadzonego przez innych członków zentrada.

Również w Shopach i Salesroomach dostawców na zentrada w pierwszej kolejności promowane są najpopularniejsze oferty wśród członków zentrada.network.

Jakie mam korzyści z zentrada Info-serwisu oraz z zentrada-Newsletterów ?

Ilość dodatkowych usług, oferowanych funkcji i narzędzi oraz ilość nowych ofert w zentrada.network rozwija się wręcz w oszałamiającym tempie. Codziennie kilkadziesiąt tysięcy ofert zostaje zaktualizowanych lub na nowo dodanych. Oczywiście najatrakcyjniejszy towar zostaje od razu sprzedany.

Po dokonaniu odpowiednich ustawień pod Info-serwis (dostępny pod MojaZentrada) użytkownik może być na bieżąco i w sposób automatyczny informowany o najważniejszych ofertach i udoskonaleniach wprowadzanych w zentrada.network. Między innymi w obszarze Info-serwis użytkownik może aktywować eMail-Alerty dostarczające oferty na wprowadzone słowa kluczowe, nazwy marek produktów lub najnowsze oferty od wybranych dostawców. W ten sposób można dokonać indywidualnych ustawień i już nigdy więcej nie przeoczyć ważnej oferty lub informacji. Dokonane pod MojaZentrada=>Info Serwis ustawienia mogą być w każdej chwili zmienione lub deaktywowane. Prosimy o zwrócenie uwagi na dostępność (m. in. na nieprzepełnienie skrzynki pocztowej) adresu eMailowego wprowadzonego na zentrada. Po trzykrotnej, nieowocnej próbie dostarczenia wiadomości na dany adres mailowy, adres ten zostanie w naszym systemie zablokowany i może zostać reaktywowany jedynie po kontakcie z biurem obsługi klienta zentrada/TradeSafe.

Członkowie zentrada w niemieckojęzycznym obszarze językowym (Niemcy, Austria i Szwajcaria) otrzymują w ramach członkostwa „Professional” drukowany dwutygodnik „zentrada.magazin” przesyłany pocztą.

Jak funkcjonuje zakup towaru u zagranicznych dostawców?

Zentrada daje każdemu użytkownikowi możliwość łatwego dostępu do zagranicznych dostawców z całej Europy wraz z możliwością złożenia i bezpiecznej realizacji zamówienia poprzez TradeSafe. Proces realizacji zamówienia złożonego u zagranicznego dostawcy w niczym nie różni się od realizacji zamówienia z dostawcą krajowym. Oferent otrzymuje całą korespondencję związaną z obsługą zamówienia w swoim języku ojczystym i w razie wystąpienia problemów otrzymuje wsparcie od zagranicznego biura obsługi klienta TradeSafe. Dla Ciebie wszelkie komunikowanie się z TradeSafe w przypadku rozwiązywania jakichkolwiek problemów zarówno dla transakcji krajowych jak i zagranicznych odbywa się poprzez biura obsługi klienta TradeSafe w Polsce w języku polskim.

UWAGA: Prosimy o wprowadzenie do TradeSafe swojego międzynarodowego numeru identyfikacji podatkowej VAT-UE. Po pozytywnej weryfikacji numeru VAT-UE zakupy o charakterze tzw. transakcji wewnątrzwspólnotowych (UE) uwolnione są od naliczania podatku VAT kraju sprzedawcy.

W jaki sposób mogę się komunikować z zagranicznymi oferentami towaru ?

Wszystkie kroki związane ze złożeniem i obsługą zamówienia poprzez TradeSafe odbywają się systemowo w języku ojczystym użytkownika – zarówno po stronie kupującego jak i sprzedającego towar. Prowadzoną korespondencję Chat zawierającą pytania i odpowiedzi do partnera handlowego można przetłumaczyć poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

W przypadku niejasności dotyczących specyfiki danego produktu lub przy realizacji większych zamówień handlowych zawsze możesz skorzystać z pomocy biura obsługi klienta zentrada/TradeSafe w Polsce, które to w ścisłej współpracy z zagranicznymi biurami obsługi klienta TradeSafe jest do Twojej dyspozycji również poprzez kontakt telefoniczny.

W jaki sposób mogę się zaopatrywać w towar u zagranicznych dostawców ze zwolnieniem od płatności podatku VAT ?

W przypadku Europy wystarczy, aby Twoja firma posiadała ważny numer identyfikacji podatkowej VAT-UE. W ten sposób przy tzw. transakcjach wewnątrzwspólnotowych (obszar UE) zwolniony jesteś z płatności podatku VAT kraju sprzedawcy i zaoszczędzasz trudne odzyskiwanie podatku VAT naliczanego w kraju sprzedawcy.

Numer Identyfikacji Podatkowej VAT-UE otrzymasz w swoim urzędzie skarbowym. Prosimy o wprowadzenie na zentrada/TradeSafe numeru VAT-UE, oficjalnej nazwy firmy oraz adresu widniejących na dokumencie urzędowym – w szczególności w polach adresowych wykorzystywanych do wystawiania faktur przy realizacji transakcji poprzez TradeSafe. Zawsze po otrzymaniu oferty zalecamy upewnić się, czy zagraniczny sprzedawca uwzględnił uwolnienie z naliczenia podatku VAT.

Jak mogę dokonać aktualizacji moich danych dostępu na zentrada ?

Pod MojaZentrada w górnym prawym rogu – w obszarze „Moje konto na zentrada“ odnajdziesz link „Zmiana danych dostępu”. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na to, aby wprowadzony na zentrada adres kontaktowy eMail był zawsze aktualny oraz, aby dane do wystawiania faktur VAT i adres dostarczenia towaru były w pełni poprawne.

Platforma handlowa zentrada dla sprzedawców

Sprzedaż i dystrybucja hurtowa przez Internet w całej Europie.

W jaki sposób mogę sam oferować i sprzedawać towar na zentrada ?

Podstawowe informacje uzyskasz pod linkiem „Informacja dla sprzedających” w stópce strony głównej zentrada lub poprzez kontakt z biurem obsługi klienta zentrada.pl w Opolu, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje na temat możliwości sprzedaży i dystrybucji towaru oraz reklamy firmy w zentrada.network.

Realizacja zamówień poprzez TradeSafe

Łatwe zarządzanie koszykami, zamówieniami i uzupełnieniem towaru od wielu dostawców.

Jak funkcjonuje składanie i realizacja zamówień na zentrada i TradeSafe ?

TradeSafe jest bezpłatną usługą dla członków zentrada.network dokonujących zakup towaru na zentrada. Po aktywacji członkostwa w zentrada-network usługa TradeSafe jest automatycznie udostępniana każdemu użytkownikowi zentrada.

Zasady funkcjonowania TradeSafe zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić realizację zamówień hurtowych przez Internet przy 100% gwarancji bezpieczeństwa zarówno dla kupujących jak i sprzedających w ilościach hurtowych. Gwarancja bezpieczeństwa obejmuje zarówno transakcje krajowe jak i międzynarodowe realizowane pomiędzy przedsiębiorcami w całej Europie.

TradeSafe guarantees you the greatest possible satisfaction and safety with the TradeSafe ordering procedure.

 • Na podstawie koszyka z zebranymi pozycjami przesyłasz w formie elektronicznej zapytanie ofertowe do dostawcy towaru. Dopiero po zapoznaniu się z otrzymaną ofertą, uwzględniającą wszystkie koszty związane z dostawą towaru, jednym kliknięciem możesz złożyć wiążące zamówienie.
 •  Należność za towar wpłacasz na konto TradeSafe. Oferent otrzymuje płatność dopiero po potwierdzeniu przez Ciebie otrzymania towaru lub po upływie stosownego terminu.
 • *Przy realizacji zamówienia i płatności poprzez TradeSafe gwarantujemy każdemu klientowi nie tylko 100%-wą ochronę kupującego oraz serwis dla transakcji hurtowych na zentrada, ale również najlepszą cenę zakupu w relacji do zamówionej ilości, w danym momencie u danego sprzedawcy, wraz z uwzględnieniem ewentualnych rabatów, akcji wyprzedażowych i okresowych promocji.
EU-BestPrice-Guarantee

(W pojedynczych przypadkach wyjątek stanowią jedynie rabaty obejmujące wcześniejszych, stałych klientów)

.Jeżeli stwierdzisz jakąkolwiek dyskryminację w cenie zakupu towaru przy realizacji transakcji poprzez zentrada/TradeSafe lub równolegle do transakcji na zentrada/TradeSafe otrzymasz propozycję rabatu przy zakupie towaru z pominięciem TradeSafe to prosimy jedynie o zgłoszenie u nas problemu. My zatroszczymy się o zwrot nadpłaty lub naniesienie rabatu w transakcji realizowanej poprzez TradeSafe.

Dlaczego zakup towaru na zentrada nie jest możliwy za jednym kliknięciem ?

Złożenie i realizacja zamówienia hurtowego jest z reguły obszerniejsze i bardziej skomplikowane przez co nie może być na równi porównywane z prywatnymi zakupami online. Aby umożliwić płynną realizację transakcji hurtowej niezbędnym jest, jeszcze przed samym złożeniem zamówienia, wyjaśnienie wszelkich pytań związanych z zakupem towaru.

Dostępność towaru, termin i koszt dostawy, rabaty ilościowe oraz kwestie związane z naliczeniem lub zwolnieniem z podatku VAT (np. w transakcjach wewnątrzwspólnotowych) mogą zostać jednoznacznie wyjaśnione jedynie poprzez złożenie zapytania ofertowego i otrzymanie indywidualnej oferty od dostawcy towaru. Tylko w ten sposób oferta może być dokładnie sprecyzowana i daje możliwość udzielenia gwarancji w ramach realizacji zamówienia poprzez TradeSafe.

W jaki sposób mogę najsprawniej ponowić zamówienie na ten sam towar ?

W normalnej sytuacji zakupujesz towar na zentrada, który służy do natychmiastowej odsprzedaży. Po spieniężeniu towaru chcesz jak najłatwiej i najszybciej ponowić zamówienia u swoich dotychczasowych dostawców.

Zarówno na zentrada jak i TradeSafe w wielu miejscach możesz uzyskać dostęp do wcześniejszych zapytań ofertowych, otrzymanych ofert oraz zrealizowanych zamówień. Następnie pozycje ze wcześniejszych transakcji przejąć do nowego koszyka, ewentualnie uzupełnić o dodatkowe pozycje i na nowo przesłać zapytanie ofertowe do dostawcy towaru.

 • Na portalu TradeSafe znajdziesz wszelkie szczegóły dotyczące przeterminowanych zapytań ofertowych, otrzymanych ofert i zamówień oraz wyszukiwarkę umożliwiającą przeszukiwanie transakcji na podstawie nazw produktów.
 • W obszarze MojaZentrada znajdziesz listę z wszystkimi dotychczas zamówionymi i nadal dostępnymi produktami oferowanymi przez różnych dostawców.
 • Również w obszarze MojaZentrada masz bezpośredni dostęp do wszystkich swoich dostawców.
 • W Shopach i Salesroomach swoich dostawców znajdziesz link do indywidualnej listy zakupów dokonanych przez Ciebie u danego oferenta wraz z możliwością złożenia ponowienia zamówienia.

W jaki sposób mogę zarządzać koszykami?

Po zalogowaniu się na zentrada, użytkownik uzyskuje możliwość przeglądania produktów w ofercie hurtowej. Oferta prezentowana jest przez wielu dostawców, co oznacza, że zalogowany użytkownik ma możliwość przeglądnięcia i porównania cen zakupu towaru u wielu dostawców zestawionych w jednym centralnym miejscu jakim jest platforma handlowa zentrada. Po kliknięciu na konkretną ofertę użytkownik zostaje automatycznie przekierowany do Salesrooma lub Shopa dostawcy towaru. W tym miejscu kupujący może skompletować koszyk do zapytania ofertowego. Koszyki przyporządkowane są zawsze do jednego dostawcy. Zapytanie ofertowe do danego koszyka wysyłamy po przejściu do TradeSafe. 

Wskazówka: po kliknięciu na zakładkę „koszyk” na zentrada (prawy górny róg, obok „MojaZentrada”) zostaną Państwo bezpośrednio przekierowani do swoich koszyków na TradeSafe. 

W jaki sposób mogę ponawiać zamówienie na ten sam towar?

Wszystkie już zrealizowane zamówienia są do wglądu na TradeSafe pod linkiem „archiwum zrealizowanych zamówień”. Wpisując nazwy produktów do wyszukiwarki tekstowej na TradeSafe możemy szybko dotrzeć do wcześniejszych zamówień, dokonać edycji i w ten sposób bardzo szybko ponowić zapytanie ofertowe. 

Jednak najwygodniejszą opcją dla ponawiania zamówień jest przegląd zrealizowanych zamówień w Shopie lub Salesroomie swojego dostawcy. W tym miejscu kupujący ma wgląd do wszystkich dotychczas zamówionych u danego dostawcy produktów, znajdujących się jeszcze w aktualnej ofercie sprzedawcy. Produkty te mogą zostać przejęte do koszyka, następnie koszyk ten może zostać uzupełniony o kolejne nowe produkty z oferty dostawcy i na końcu służyć do wysłania zapytania ofertowego. W ten sposób zentrada & TradeSafe umożliwiają kupującym łatwe i centralne zarządzanie zamówieniami dokonywanymi u wielu różnych dostawców towaru z kraju i z zagranicy. 

Co mogę zrobić, jeżeli nie otrzymam dostawy pomimo potwierdzenia wysyłki towaru?

W odpowiednim czasie, przed upływem 10-dniowego terminu na wygenerowanie automatycznego potwierdzenia otrzymania przesyłki, TradeSafe przypomina kupującemu o sprawdzeniu towaru, manualnym wprowadzeniu potwierdzenia lub w przypadku nieotrzymania dostawy o zgłoszeniu problemu. 

Prosimy o terminowe zgłoszenie problemu przez upływem 10 dniowego terminu liczonego od potwierdzenia wysyłki towaru. W tym celu należy w przeglądzie zamówień na TradeSafe odnaleźć odpowiednią transakcję i po odpowiedzeniu pytań w 1. i 2. kroku odesłać formularz TroubleTicket. 

Przekazanie płatności sprzedawcy zostanie wstrzymane aż do momentu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. TradeSafe troszczy się o rozwiązanie problemu i niezwłocznie nawiązuje kontakt z kupującym. 

Uwaga! Prosimy o zgłaszanie problemów wyłącznie bezpośrednio w systemie TradeSafe. Zgłoszenia telefoniczne i eMailowe nie wstrzymują procesu przekazywania płatności! 

Co mogę zrobić, jeżeli otrzymany towar będzie zawierał braki?

Prosimy o niezwłoczne sprawdzenie otrzymanego towaru. Jeżeli towar zawiera braki, defekty lub uszkodzenia to prosimy o terminowe zgłoszenie problemu poprzez system TradeSafe. Kupujący może zgłosić problem w terminie do 10 dni liczonych od momentu potwierdzenia wysyłki przez sprzedawcę. Prosimy o możliwie precyzyjne opisanie zaistniałej sytuacji przy zgłaszaniu problemu w 1. i 2. kroku wypełniania formularza zgłoszeniowego TroubleTicket. Prosimy o upewnienie się,czy formularz został ostatecznie wysłany. 

Co mogę zrobić, jeżeli będę miał dodatkowe pytania do samej oferty?

Jeżeli kupujący ma jakiekolwiek pytania dotyczące oferty, samego produktu itp. to może swoje zapytanie umieścić w okienku chat przy generowaniu zapytania ofertowego. W ten sposób wszystkie zapytania, odpowiedzi i dodatkowe uzgodnienia są automatycznie udokumentowane i jednoznacznie przyporządkowane danej transakcji. Przy nawiązaniu kontaktu poprzez chat użytkownik może wykorzystać również funkcję automatycznego tłumaczenia (przydatne w transakcjach z zagranicznymi dostawcami). 

Jak mogę negocjować warunki handlowe oraz cenę za towar?

Każdego użytkownika zachęcamy do korzystania z funkcji Chat dostępnej w trakcie całego procesu realizacji zamówienia, tzn. od momentu złożenia zapytania ofertowego, aż do momentu zakończenia transakcji. W tym miejscu kupujący ma możliwość artykułowania swoich życzeń co do ceny towaru i prowadzenia negocjacji. Sprzedawca ma możliwość naniesienia rabatu, aż do momentu potwierdzenia otrzymania towaru przez kupującego. 

Kiedy otrzymam zamówiony towar?

Oferent otrzymuje zlecenie wysyłki towaru dopiero w momencie otrzymania przez TradeSafe płatności od kupującego. O wpłynięciu płatności i wygenerowaniu zlecenia wysyłki informowany jest także kupujący. 

Od tego momentu naliczany jest termin dostawy, podany przez sprzedawcę jeszcze w trakcie redagowania wiążącej oferty. Podany przez sprzedawcę termin realizacji należy interpretować jako wartość przybliżoną, która może zostać w niewielkim zakresie przekroczona. Jeżeli kupujący wymaga dokładngo terminu realizacji zamówienia, ze sprecyzowaną datą – należy dokonać dodatkowych uzgodnień poprzez okienko chat z jednoznacznym potwierdzeniem od sprzedawcy towaru. Korespondencja Chat jest wiążacym dokumentem, jednoznacznie przyporządkowanym do danej transakcji. 

Czy muszę posiadać identyfikator VAT-UE przy zamówieniach zagranicznych?

Przy zakupie towaru od zagranicznego dostawcy z siedzibą na terenie Unii Europejskiej, kupujący ma możliwość zwolnienia transakcji od płatności podatku VAT kraju sprzedawcy towaru (tzw. transakcje wewnątrzwspólnotowe). W praktyce oznacza to zakup towaru w kwocie netto, co stanowi dodatkowy profit dla kupującego w postaci polepszenia płynności finansowej oraz uniknięcie żmudnego odzyskiwania VAT-u w przypadku naliczenia transakcji brutto. Niezbędnym warunkiem uwolnienia transakcji wewnątrzwspólnotowej od płatności podatku VAT kraju sprzedawcy, jest posiadanie przez kupującego ważnego identyfikatora VAT-UE. Identyfikator ten należy wprowadzić do systemu TradeSafe w trakcie rejestracji na zentrada lub w odpowiednim polu w trakcie składania zapytania ofertowego. 

Identyfikację podatkową VAT-UE można uzyskać w Urzędzie Skarbowym. Prosimy o wprowadzenie do naszego systemu danych adresowych do faktury, identycznych jak na formularzu zgłoszeniowym VAT-UE, co umożliwi szybszą weryfikację i realizację transakcji przez sprzedawców. 

Co się stanie jeżeli będę chciał anulować zamówienie/rezerwację towaru Pre-Order?

Kontraktacje i zamówienia Pre-Order są dwustronnie wiążącymi czynnościami prawnymi, co w konsekwencji oznacza, że zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umów TradeSafe, w przypadku odstąpienia od umowy z przyczyny kupującego, sprzedawca ma prawo roszczenia do odszkodowania w wysokości uiszczonej przez kupującego zaliczki. W przeciwnym przypadku, jeżeli od zawartej umowy odstąpi sprzedawca, to kupującego przysługuje prawo roszczenia do odszkodowania z tytułu niewypełnienia zobowiązań umowy Pre-Order. 

W jaki sposób mogę potwierdzać otrzymanie towaru?

Potwierdzenie otrzymania towaru jest generowane w terminie 10 dni od momentu zgłoszenia przez sprzedawcę wysyłki towaru o ile kupujący nie zglosił problemu. Po wygenerowaniu potwierdzenia otrzymania towaru następuje przekazanie płatności sprzedawcy towaru. 

Przed wygenerowaniem potwierdzenia otrzymania towaru TradeSafe wysyła zapytania eMailowe do kupującego w sprawie otrzymania i sprawdzenia towaru. W zapytaniu tym TradeSafe prosi kupującego również o aktywne potwierdzenie otrzymania towaru w systemie pod przeglądem zamówień lub terminowe zgłoszenie problemu. Jeżeli kupujący aktywnie nie dokona potwierdzenia lub aktywnie nie zgłosi problemu, potwierdzenie otrzymania towaru generowane jest automatycznie w terminie 10 dni od zgłoszenia wysyłki przez sprzedawcę. 

Kupujący użytkownicy proszeni są o jak najszybsze potwierdzenie otrzymania towaru oraz wypełnienie naszej krótkiej ankiety online z pytaniami dotyczącymi samej realizacji zamówienia. W ten sposób kupujący pomagają nam w ocenie dostawców oraz polepszniu świadczonych przez nich usług. Szybkie potwierdzenie otrzymania towaru przyśpiesza również wypłatę należności dostawcy towaru. 

W jaki sposób mogę dokonywać rezerwacji/kontraktacji towaru (Pre-Order)?

W przypadku szczególnie atrakcyjnego towaru często dobrą strategią jest wcześniejsze zarezerwowanie dostawy poprzez kontraktację, czyli tzw. Pre-Order. Z reguły dostawcy przyjmują tego typu zamówienia wyłącznie po pobraniu zaliczki. 

Również zentrada & TradeSafe umożliwia realizację Pre-Orders. W tym celu wystarczy przy składaniu zapytania ofertowego wprowadzić życzenie terminu dostawy (rozpiętość czasowa minimum 30 dni od zapytania). Następnie w otrzymanej ofercie dostawca informuje kupującego, czy dane zamówienie w tym zakresie i terminie może zostać zrealizowane i podaje kwotę zaliczki. Zaliczka wpłacana jest na konto TradeSafe i przekazywana sprzedawcy dopiero po potwierdzeniu realizacji zamówienia. TradeSafe automatycznie przypomina zarówno sprzedawcy jak i kupującemu o kolejnych krokach i terminach w procesie realizacji zamówienia Pre-Order. 

Jeżeli towar mi się nie spodoba, to czy mogę go po prostu odesłać do sprzedawcy?

Zgodnie z przepisami prawa nie jest to możliwe. Przepisy prawa konsumenckiego, umożliwiające zwrot towaru nawet bez podania przyczyny, w transakcjach pomiędzy przedsiębiorcami nie mają zastosowania. 

TradeSafe gwarantuje kupującemu dostawę towaru zgodnie z opisem oferty. Oszustwo, braki w towarze, uszkodzenia, dostawa innego towaru są przez TradeSafe wykluczone lub w przypadku zgłoszenia rozwiązywane na korzyść kupującego. 

Kupno zamówionego i prawidłowo dostarczonego towaru jest wiążące. TradeSafe odradza zwykłe odsyłanie towaru w przypadkach, kiedy nie został zgłoszony problem w ramach TroubleTicket i odesłanie towaru nie stanowi rozwiązania konfliku za porozumieniem stron lub odesłanie towaru nie jest rozwiązaniem podjętej przez TradeSafe decyzji arbitrażowej. TradeSafe odradza również zwykłe nieprzyjęcie przesyłki, w razie wątpliwości kosztem przesyłki zostanie obciążony kupujący. 

Realizacja płatności poprzez TradeSafe

Bezpieczna realizacja płatności przelewem lub online w całej Europie z 100% ochroną kupującego B2B.

Jak funkcjonuje złożenie i realizacja zamówienia poprzez TradeSafe ?

Realizacja zamówień handlowych pomiędzy przedsiębiorcami w znacznym stopniu różni się od prywatnych zakupów online. Unikatowy system TradeSafe w możliwie najlepszy sposób odzwierciedla kolejne kroki związane ze złożeniem i realizacją zamówienia hurtowego.

 • Poruszając się po zentradzie i przechodząc do Shopów poszczególnych dostawców po pierwsze kompletujesz swoje koszyki do zapytania ofertowego.
 • W kolejnym kroku z poziomu koszyka wysyłasz niewiążące zapytanie ofertowe do dostawcy towaru. Ponadto poprzez funkcję Chat możesz zadać oferentowi dodatkowe pytania lub spróbować wynegocjować lepszą cenę.
 • Na podstawie zapytania ofertowego dostawca sporządza i przesyła Tobie ofertę zawierającą dostępność towaru, czas i koszt dostawy oraz naliczenie lub zwolnienie z podatku VAT (np. zwolnienie w transakcjach wewnątrzwspólnotowych po weryfikacji VAT-UE).
 • O wpłynięciu oferty zostaniesz poinformowany drogą eMailową. Po zalogowaniu się w systemie zapoznajesz się ze szczegółami oferty i jednym kliknięciem odrzucasz ofertę lub składasz wiążące zamówienie poprzez TradeSafe. Należność za towar wpłacasz na konto TradeSafe za pomocą tradycyjnego przelewu, płatności online lub za pomocą karty kredytowej. TradeSafe przekazuje dostawcy zlecenie wysyłki towaru, jednak Twoją płatność zatrzymuje, aż do momentu wpłynięcia Twojego potwierdzenia otrzymania towaru.
 • Po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej wysyłkę towaru masz dokładnie 10 dni roboczych na zgłoszenie problemu lub potwierdzenie otrzymania towaru w Twoim koncie na TradeSafe. Po upływie tego terminu transakcja zostanie automatycznie rozliczona. Faktura VAT z tytułu zakupu towaru powinna być załączona w otrzymanej przesyłce towarowej.
 • Prosimy o niezwłoczne i terminowe zgłaszanie jakichkolwiek problemów poprzez odpowiedni link w systemie. W ten sposób rozliczenie transakcji zostanie zatrzymane i wkrótce potem skontaktuje się z Tobą pracownik TradeSafe w celu omówienia zaistniałej sytuacji i możliwości rozwiązania problemu.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam zwrot nadpłat wynikłych z ewentualnych rabatów przyznanych już po wpłaceniu należności za towar ?

Dla przykładu – może się zdarzyć, że jedna z otrzymanych przesyłek nie będzie zawierała wszystkich pozycji z zamówienia. W takim przypadku dostawca może zrekompensować brakujące pozycje udzielając rabatu. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji to TradeSafe będzie dążyło do jak najszybszego zwrotu nadpłaty wynikłej z udzielonego rabatu na Twoje konto bankowe.

W jaki sposób mogę składać zapytania ofertowe?

Aby wysłać zapytanie ofertowe do danego dostawcy towaru należy z poziomu koszyka w Shopie lub Salesroomie przejść na stronę TradeSafe, gdzie użytkownik uzyskuje wgląd do wszystkich swoich koszyków. Po kliknięciu na odpowiedni przycisk użytkownik ma możliwość ponownego sprawdzenia danych do faktury oraz adresu dostawy towaru, a następnie ostatecznie wysłać zapytanie ofertowe. Przy zapytaniach ofertowych do zagranicznych dostawców zalecamy wprowadzić w odpowiednie pole swój identyfikator VAT-UE. W ten sposób kupujący może zostać zwolniony z płatności podatku VAT kraju sprzedawcy. Dodatkowe opcje przy sporządzaniu zapytania ofertowego to okienko Chat, gdzie kupujący może wpisać swoje pytania do sprzedawcy np. dotyczące udzielenia rabatu oraz pola służące sprecyzowaniu życzenia co do terminu dostawy (kontraktacja/Pre-Order). 

W jaki sposób mogę składać zamówienia na otrzymane oferty?

O pajawieniu się wiążącej oferty od danego sprzedawcy towaru użytkownik zostaje poinformowany drogą eMailową. W eMailu znajduje się również link, po nakliknięciu którego użytkownik zostaje przekierowany do Loginu na stronie TradeSafe, gdzie po zalogowaniu uzyskuje się bezpośredni wgląd do otrzymanych ofert. 

Oferta dostawcy jest wiążąca, ale opatrzona terminem na złożenie zamówienia. Dlatego niezwłocznie po wpłynięciu oferty zalecamy sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące oferowanych ilości dla poszczególnych pozycji, czas realizacji wraz z dostawą, koszt wysyłki oraz przy transakcjach międzynarodowych prawidłowe naliczenie lub zwolnienie z podatku VAT. 

W trakcie procesu realizacji transakcji użytkownik ma możliwość prowadzenia korespondencji Chat ze sprzedawcą towaru. Także po otrzymaniu oferty, sprzedawca ma możliwość dokonania modyfikacji i zmian w przesłanej ofercie, np. naliczenie rabatu. W momencie, gdy oferta ostatecznie odpowiada wyobrażeniom kupującego, kupujący może złożyć zamówienie akceptując Ogólne Warunki Umów TradeSafe i klikając na niebieski przycisk w dolnej części oferty. Po złożeniu zamówienia na ofertę, krok ten zostaje potwierdzony dodatkowym eMailem. W eMailu tym znajduje się cała dokumentacja zamówienia w formacie .PDF oraz link przekierowujący do płatności na stronie TradeSafe. Dopiero po dokonaniu przez kupującego płatności na konto TradeSafe, sprzedawca otrzymuje ostateczne zlecenie nadania towaru do wysyłki. 

W jaki sposób mogę dokonywać zapłaty za złożone zamówienia?

Od zaraz po złożeniu zamówienia, kupujący może dokonać płatności za towar na powiernicze konto TradeSafe. Płatności można dokonać 3 metodami: 1. przelewem bezpośrenio na konto bankowe TradeSafe (bez dodatkowych kosztów) lub na konto TradeSafe poprzez 2. kartę kredytową lub 3. płatności Online, które to odbywają się w koopercji z operatorami płatniczymi w kraju i powiązane są dodatkowym kosztem pobieranym przez operatora. 

Prosimy o zwrócenie uwagi na to, aby jak najszybciej dokonać płatności do złożonego zamówienia wyłącznie na konto TradeSafe (przy przelewach, koniecznie za podaniem ID-transakcji), tak aby umożliwić szybką realizację zamówienia z dostawą i wykorzystać pełne zabezpieczenie transakcji poprzez TradeSafe. 

W przypadku opóźnień w płatnościach TradeSafe przypomina o terminach w płatności do danego zamówienia drogą eMailową. Po zalogowaniu się na TradeSafe użytkownik ma również wgląd do niezakończonych zamówień w zakładce pod „niezrealizowane płatności”, gdzie może wybrać metodę uregulowania zapłaty. Otrzymanie wpłaty oraz zlecenie wysyłki towaru zostaje zakomunikowane kupującemu również drogą eMailową. 

Dlaczego i w jaki sposób dokonuję płatności na konto TradeSafe?

Wszyscy dostawcy w zentrada.network są gotowi do zrealizawania każdego zamówienia po uzyskaniu gwarancji płatności TradeSafe. Jednakże TradeSafe przekazuje płatność sprzedawcy dopiero w momencie potwierdzenia otrzymania towaru przez kupującego lub po wygenerowaniu potwierdzenia automatycznego przy braku reakcji klienta i przekroczeniu wyznaczonych terminów na zgłoszenie problemu. W ten sposób również dla kupującego wszystkie transakcje i płatności są w pełni bezpieczne i objęte gwarancją otrzymania towaru. 

W jaki sposób otrzymam nadpłatę wynikającą z udzielonwgo rabatu lub w przypadku anulowania transakcji?

W przypadku powstania nadpłaty (np. późniejsze przydzielenie rabatu/anulowanie transakcji) TradeSafe będzie dążyło do jak najszybszego zwrotu salda na konto bankowe kupującego. 

Czy moje pieniądze wpłacone na konto TradeSafe są bezpieczne?

System TradeSafe jest własnością spółki zentrada Europe GmbH & Co KG z siedzibą w Niemczech, spółki matki serwisu zentrada. Spółka Schimmel Media Verlag GmbH & Co KG dysponuje zabezpieczeniem kapitałowym w wysokości 500.000 Euro wpłaconym w całości oraz jest od 10 lat obecna na rynku ciesząc się zaufaniem wsród wszystkich dotychczasowych partnerów handlowych. 

Ugrutowana pozycja TradeSafe to tysiące zrealizowanych transakcji oraz zadowolonych klientów. W razie jakichkolwiek wątpliwości - realizacja zamówień handlowych przez TradeSafe to często o wiele wyższa jakość i bezpieczeństwo niż bezpośredni zakup towaru i gwarancje u większości pojedyńczych dostawców. 

Ochrona kupującego TradeSafe

Tak chronisz się przed brakami, uszkodzeniami, opóźnieniami lub oszustwem...

Czy zakup na zentrada jest bezpieczny ?

Członkowie zentrada.network mają nieograniczony dostęp do serwisu TradeSafe, który został zaprojektowany tak, aby umożliwić realizację transakcji hurtowych poprzez Internet pomiędzy podmiotami gospodarczymi (przedsiębiorcami) z całej Europy. Realizacja zamówień i płatności poprzez TradeSafe zabezpiecza Twoje pieniądze i daje gwarancję otrzymania zamówionego towaru.

Przy niezgodności towaru z opisem oferty, uszkodzeniach w towarze wynikłych podczas transportu, brakującym towarze, spóźnionej dostawie lub w przypadku nieotrzymania towaru – wystarczy jak zgłosisz problem w TradeSafe – wypłata Twoich pieniędzy dla oferenta towaru zostanie zablokowana, a pracownik TradeSafe/zentrada, po wcześniejszym skontaktowaniu się z Toba, zatroszczy się o rozwiązanie zaistaniłej sytuacji. Unikatowe rozwiązanie TradeSafe preferowane jest zarówno przez kupujących jak i sprzedających towar, dając możliwość uniknięcia ryzyka niezależnie od języka ojczystego partnerów handlowych, różnych standardów w sformułowaniach Ogólnych Warunków Umów i różnic w orzecznictwie sądowym w poszczególnych krajach europejskich.

Czy moje pieniądze wpłacone na konto TradeSafe są bezpieczne ?

TradeSafe pośredniczy w transferze płatności dla poszczególnych transakcji podczas realizacji zamówień na zlecenie kupującego jako powiernik zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umów TradeSafe.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa TradeSafe jest własnością oraz jest zarządzane przez spółkę matkę serwisu zentrada – firmę Schimmel Media Verlag GmbH & Co KG. Właściciel TradeSafe – spółka Schimmel Media Verlag GmbH & Co KG dysponuje zabezpieczeniem kapitałowym wpłaconym w całości w wysokości 500.000 Euro oraz jest od wielu lat obecna na rynku ciesząc się zaufaniem wsród wielu partnerów handlowych.

W ten sposób Twoje pieniądze wpłacone na konto TradeSafe zarządzane są przez tzw. „spółkę posiadającą” i tym samym zabezpieczone od ryzyka operacyjnego oraz dodatkowo zabezpieczone powierniczą odpowiedzialnością cywilną udziałowców spółki. W sumie daje to często o wiele większe zabezpieczenie niż gwarancje dostawcy.

Co mogę zrobić jak wystąpią problemy z dostawą towaru ?

Jeżeli nie otrzymasz towaru w terminie 10 dni roboczych od momentu potwierdzenia nadania przesyłki lub otrzymany towar nie odpowiada opisowi z zamówienia, to prosimy o zgłoszenie problemu poprzez odpowiedni link w TradeSafe z zachowaniem powyższego terminu.

Po zgłoszeniu problemu przekazanie płatności oferentowi i rozliczenie transakcji zostanie wstrzymane. Wkrótce po tym pracownik TradeSafe skontaktuje się z Tobą w celu omówienia zaistniałej sytuacji oraz możliwości rozwiązania problemu.

Jak zostają rozwiązywane kwestie sporne przy zgłoszonym problemie?

Przy realizacji zamówień poprzez TradeSafe powstaje stosunek prawny pomiędzy sprzedawcą, kupującym, a TradeSafe, który to reguluje również rozwiązywanie zgłoszonych problemów wraz z możliwością dokonywania decyzji arbitrażowych przez TradeSafe na podstawie zasad zawartych w FairTrade-Policy. 

W trakcie procesu rozwiązywania problemu, TradeSafe zapoznaje się z opisem spornej sytuacji zarówno od strony kupującego jak i od strony sprzedawcy. Następnie TradeSafe przedstawia propozycje rozwiazania spornej kwestii, dążąc do obiektywnie sprawiedliwego rozwiązania za obustronnym porozumieniem. Jeżeli nie uda się osiągnąć obustronnego porozumienia, TradeSafe żąda od obydwu stron konfliktu pisemnego stanowiska i podejmuje ostatecznie decyzję arbitrażową. Decyzja arbitrażowa równoznaczna jest z rozwiązaniem problemu i zakończeniem transakcji. 

W jaki sposób mogę zgłaszać problemy, a następnie potwierdzić rozwiązanie danego problemu (TroubleTicket)?

Po wpłynięciu płatności, zamówienia są do odnalezienia pod zakładką „zamówienia” na stronie TradeSafe. W momencie nadania towaru do wysyłki, sprzedawca dokonuje potwierdzenia w systemie o czym z kolei kupujący informowany jest drogą eMailową. Od chwili otrzymania potwierdzenia wysyłki, kupujący ma 10 dni roboczych na sprawdzenie otrzymanego towaru i potwierdzenie w systemie. Jeżeli w przeciągu tych 10 dni towar nie dotrze do kupującego lub kupujący stwierdzi uchylenia w towarze, należy zgłosić problem poprzez TradeSafe i tym samym wstrzymać wypłatę płatności sprzedawcy towaru. W tym celu niezbędne jest kliknięcie na link „zgłoś problem” w przeglądzie zamówień na TradeSafe i przejście króków 1. oraz 2. w TroubleTicket. 

Dopiero po wysłaniu „TroubleTicket” w kroku 2. nastąpi ostateczne zablokowanie wypłaty oferentowi z tytułu realizacji konkretnego zamówienia. Od tej chwili pracownicy TradeSafe są włączeni w proces rozwiązywania problemu. „TrobleTicket” jest wykorzystywany do wzajemnej komunikacji podczas całego procesu rozwiązywania problemu. 

Dopiero po wysłaniu „TroubleTicket” w kroku 2. nastąpi ostateczne zablokowanie wypłaty oferentowi z tytułu realizacji konkretnego zamówienia. Od tej chwili pracownicy TradeSafe są włączeni w proces rozwiązywania problemu. „TrobleTicket” jest wykorzystywany do wzajemnej komunikacji podczas całego procesu rozwiązywania problemu. 

W przypadku uzgodnienia rabatu, musi zostać to uprzednio potwierdzone w systemie przez sprzedającego. Wówczas wypłata należności z tytułu przyznanego rabatu następuje automatycznie w przeciągu kilku dni, niezależnie od aktualnego statusu zgłoszonego problemu lub reklamacji. 

W przypadku jakichkolwiek pytań chętnie służymy pomocą