Centrum prasowe

Barometr trendów na zentrada: maj - sierpień 2016 - Pierwsze miejsce dla Pokemonów

October 27, 2016

Gra, która podbiła cały świat i jest tematem numer jeden w mediach społecznościowych opanowała również rynek produktów licencyjnych.

W krótkim czasie temat Pokemonów zyskał na popularności i wskoczył na pierwsze miejsce przed Frozen, tym samym przerywając dotychczasową dominację Disneya.  

 

Barometr trendów zentrada analizuje wyszukiwania, kliknięcia i zachowania zakupowe na ośmiu platformach handlu hurtowego zentrada w Europie. Na podstawie zebranych danych prezentuje zmiany na rynku produktów licencyjnych.

Dyskusje w mediach na temat ludzi, którzy szukają na ulicach wirtualnych potworów są nadal obecne. Szaleństwo dotyczące małych żółtych postaci dotarło również na rynki towarowe z branży produktów licencyjnych. W rankingu barometru zentrada Pokemony zajmują obecnie pierwsze miejsce.

„Szkoda tylko, że producenci z branży licencyjnej zawczasu nie rozpoznali nowego trendu i nie zaopatrzyli rynku w odpowiednią ilość towaru. Poziom sprzedaży nie odzwierciedla faktycznego popytu na te produkty“, stwierdza Ingo Schloo, prezes zentrada.network.

Analiza popytu na rynkach europejskich dla produktów z Pokemonami wskazuje, iż zainteresowanie małymi kieszonkowymi potworami jest największe w Niemczech, Holandii i we Francji, jak również  w Skandynawii oraz krajach Europy Wschodniej. W krajach południowych, w tym w Hiszpanii i we Włoszech zainteresowanie jest umiarkowane. Obok ciągle popularnych, ale jednak zdetronizowanych asortymentów „Frozen”, pojawiły się nowe, przebijające się trendy jak np.: Psi Patrol oraz Nastoletnia wampirzyca.

Nowy film animowany „Sekretne życie zwierzaków domowych“,  wyprodukowany przez Universal-Pictures, pomimo okrzyknięcia przez branżę jako  następca  Minionków, jak do tej pory cieszy się popularnością tylko w Niemczech i Hiszpanii.. Ponadto rynek produktów licencyjnych w poszczególnych krajach Europy wskazuje obecnie dość rozbieżne trendy i nadal utrzymuje się na niskim poziomie. Podczas, gdy we Francji temat Nastoletniej wampirzycy nadal przoduje (tuż za nim plasuje się NewComer: Soy      Luna),to w innych krajach Europy jest ledwo zauważalny.

 

Zentrada wraz z 15.000 pozycjami artykułów obejmujących ponad 60 tematów licencyjnych oferowanych przez 15 europejskich top dostawców jest wiodącą platformą zakupową dla przedsiębiorców trudniących się handlem.

Dostawcy jak Setino, Dinotoys, Textiel-Trade, Lamaloli, Diomercado, Cash Licences, PepeToys, Ten-Trade, Regalos 4M, Royal Textile, AMJ i Kiddy Stores i inni  oferują na zentrada produkty licencyjne w bardzo atrakcyjnych cenach hurtowych dla małych zamówień i krótkich terminów dostawy. Realizacja zamówień odbywa się bezpośrednio na platformie zakupowej zentrada. Transakcje objęte są pełną ochroną kupującego TradeSafe – programem dającym przedsiębiorcom pełne bezpieczeństwo w transakcjach B2B. Szereg info-serwisów jak Alerty czy Newslettery wspomagają handlowców w nadążaniu za zmianami w trendach na rynku produktów licencyjnych.

Specjalnie na potrzeby rynku produktów licencyjnych został stworzony na zentrada nowy obszar tematyczny o nazwie „Wielki świat produktów licencyjnych”. Tutaj w jednym miejscu zgrupowane są produkty licencyjne obejmujące takie asortymenty jak zabawki, upominki, odzież dziecięca, tekstylia domowe czy też artykuły szkolne.

 

Komunikat prasowy można znaleźć również tutaj:

http://www.zentrada.pl/web/main_pressecenter.cfm/:var:menue:H10M

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum