Centrum prasowe

FreeD! - bezpłatne i nielimitowane dostawy dla zakupów hurtowych na zentrada

November 24, 2015

Wspólnota kupiecka zentrada.network wynagradza swoich aktywnych członków  kolejnym udogodnieniem. Tym samym zaopatrywanie się w towar u krajowych i europejskich dostawców na zentrada staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Światowy gigant handlu online firma Amazon wraz ze swoim konceptem  "Prime" jest tutaj promotorem, lider serwisów aukcyjnych ebay również zastosował podobne rozwiązania. Zentrada.network jako pierwsza wprowadza  zryczałtowaną opłatę dla bezpłatnych dostaw w handlu hurtowym online. Koncept FreeD! (Free-Delivery – bezpłatna dostawa ) testowany jest przez zentrada od czerwca 2015 roku. „Wdrożenie konceptu zarówno po stronie dostawców jak i kupujących zakończyło się sukcesem. Kolejnym etapem projektu jest sukcesywne poszerzanie programu o dostawców europejskich tak, aby bezpłatne dostawy FreeD! stały się standardem dla transakcji międzynarodowych” stwierdza Ingo Schloo, prezes zentrada.network.      

Importerzy, producenci i hurtownicy w zentrada.network po określeniu minimalnej wartości zamówienia mają możliwość zaoferowania - obok rynku macierzystego - również w wybranych krajach UE - bezpłatną dostawę  członkom zentrada w opcji FreeD!. Obok znaczących korzyści marketingowych, dostawca otrzymuje dla każdej transakcji FreeD! dopłatę do kosztów wysyłki ze strony zentrada.  Dopłaty te są częściowo finansowane z niewysokiego kwartalnego  ryczałtu w wysokości 199 zł pobieranego od kupujących w opcji FreeD!. W obrocie hurtowym koszt ten zwraca się bardzo szybko. „Tym bardziej, że w przypadku zamówień hurtowych, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z dużą ilością paczek, dostawą na paletach czy też wysyłkami zagranicznymi koszty dostawy  są nadal dość wysokie“, podsumowuje Ingo Schloo. „Ponadto zapoznanie się z opcją FreeD! możliwe jest w fazie testowej, dotowanej przez zentrada 60% rabatem”.  

Wspólnota kupiecka zentrada i jej dostawcy pokrywają pozostałe koszty związane z obsługą bezpłatnych dostaw  ze swoich marż. Celem nadrzędnym jest pobudzanie  sprzedaży wysyłkowej  w handlu hurtowym  i ogólne zwiększenie obrotów w handlu hurtowym online. W dłuższej perspektywie czasu ta kalkulacja ma solidne podstawy ekonomiczne. „Wynika to z faktu, iż w wymiarze realizowanego wolumen handlowego z odbiorcami europejskimi, wszystkie koszty logistyczne zawarte w towarze dostarczanym metodą wysyłkową są na ogół o wiele niższe od kosztów logistycznych hurtowni stacjonarnych działających na bazie tradycyjnych podziałów regionalnych.” – w ten sposób opisuje swoją wizję Ingo Schloo,  jak również zwykłą kalkulację opartą na zwiększeniu wydajności poprzez wykorzystanie platform online dla handlu B2B na rynku europejskim.  

Koncept FreeD! pozwala również mniejszym i niezależnym przedsiębiorcom na bezproblemowy zakup towaru w całej Europie. W ten sposób kupcy profitują z olbrzymiej różnorodności towaru, nieznanych pomysłów i mają możliwość szybszego rozpoznania trendów w handlu. Platformy handlowe zentrada i realizacja zamówień poprzez TradeSafe dają 100% ochronę kupującemu przedsiębiorcy oraz serwis klienta świadczony przez biura obsługi klienta w 7 krajach europejskich.  W ten sposób granice krajowe i trudności językowe nie stanowią dla zakupu towaru już żadnej bariery. Już dzisiaj przedsiębiorcy z Polski mają dostęp do ponad 100.000 produktów, oferowanych również przez europejskich dostawców, w bezpłatnej dostawie FreeD!.  

„Ostateczna aprobata technologii potwierdzona intensywnością korzystania z platform handlowych członków w opcji FreeD! przekonała nas do poszerzenia tej oferty na zentrada.” Ingo Schloo  wydaje się całkowicie przekonany co do wdrożonego konceptu i ostatecznie stwierdza „wraz z pozbyciem się problemu związanego z kosztem dostawy już nic nie stoi na przeszkodzie w stworzeniu europejskiego rynku dla handlu produktami konsumpcyjnymi”.

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum