Centrum prasowe

Frozen ustąpił miejsca Minionkom

October 15, 2015

Disney nadal wyznacza trendy. Nowy temat licencyjny Minionki w bardzo krótkim czasie zepchnął na 2 miejsce dotychczasowego lidera, którym był Frozen (Kraina Lodu).

Barometr trendów zentrada analizuje wyszukiwania, kliknięcia i zachowania zakupowe na 8 europejskich platformach zentrada.network i dostarcza informacji na temat aktualnych trendów w sprzedaży hurtowej.

Wraz z premierą filmu Minionki w czerwcu rynek artykułów licencyjnych zmienił się diametralnie.

Żółte jajogłowe stworzenia wyparły wieloletni hit jakim były produkty nawiązujące do baśni Frozen (Kraina Lodu) i to z dotychczas niespotykaną prędkością. Począwszy od sieci restauracji Mc Donald‘s poprzez prawie wszystkie sieci handlowe Minionki stały się symbolem dla wielu promocji lub przewodnim motywem w wielu asortymentach dziecięcych. W handlu hurtowym online zentrada jest wiodącą europejską platformą handlową dla produktów licencyjnych. W szczególności niezależny handel dokonuje na zentrada krótkoterminowego zaopatrzenia w towar licencyjny mając dostęp do bardzo bogatej oferty asortymentowej prezentowanej przez wielu znaczących dostawców z całej Europy. Tematy produktów licencyjnych nawiązują do znanych produkcji Disney‘a i skierowane są najczęściej do najmłodszych grup konsumentów.

Minionki są Spin-offem filmu „Jak ukraść księżyc“. W najnowszej produkcji mali żółci bohaterowie odgrywają role pierwszoplanowe. Poszukując przywódcy przeżywają wiele przygód i ratują ziemię przed bezwzględnymi złoczyńcami Scarlett O’Haracz i jej mężem. „Wygląda na to, że Disney koordynuje swoje filmy i tematy licencyjne coraz bardziej profesjonalnie osiągając przez to większe sukcesy komercyjne”, stwierdza Ingo Schloo, prezes zentrada.network. „Jeszcze nigdy pojawienie się nowej treści w mediach i w handlu nie było tak nagłe i jednocześnie tak udane. Ten międzynarodowy sukces umożliwił Internet – i to zarówno w przypadku promocji jak i kanału sprzedaży“, komentuje dalej Ingo Schloo. W ciągu ostatniej dekady zentrada rozwinęła się również w obszarze asortymentów licencyjnych do wiodącej europejskiej platformy handlowej B2B dla artykułów licencyjnych. „Bo gdzie indziej przedsiębiorcy uzyskają szybszy dostęp do najnowszych trendów handlowych, dostawców towaru, cen hurtowych i bezpośredniej realizacji zamówień dla aktualnych hitów sprzedażowych w asortymentach licencyjnych“ , argumentuje Ingo Schloo.

Platformy handlowe zentrada są dla wielu wiodących dostawców artykułów licencyjnych jak Setino, Max Fashion, Gatito, Diomercado, Lamaloli, Kiddy Stores i inni, platformą do realizacji transakcji hurtowych z odbiorcami w całej Europie. Oferta asortymentową towaru licencyjnego na zentrada składa się z ponad 20.000 pozycji obejmujących 60 tematów odnoszących się głównie do produkcji Disney’a. Dostawcy na zentrada realizują również drobne zamówienia hurtowe, oferując także mniejszym odsprzedawcom detalicznym atrakcyjne warunki zakupowe.

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum