Centrum prasowe

Hit Disney’a - Frozen znów na pierwszym miejscu przed Minionkami i Star Wars

May 18, 2016

Wielka kampania medialna wokół kreskówki Minionki i kolejnej edycji Star Wars nie zdetronizowała na długo tematu Krainy Lodu, czyli Frozen w świecie produktów licencyjnych. Psi Patrol to kolejny Newcomer 2016 roku obejmujący tym razem asortymenty chłopięce. Niestety zeszłoroczna ofensywa wokół filmu Star Wars przyhamowała tegoroczny start w handlu produktami licencyjnymi i nie pozwoliła osiągnąć wcześniejszych wyników.

Barometr trendów zentrada analizuje wyszukiwania, kliknięcia i zachowania zakupowe na ośmiu platformach handlu hurtowego zentrada w Europie. Na podstawie zebranych danych barometr wizualizuje zmiany na rynku produktów licencyjnych.    

W ubiegłym roku, w okresie letnim z poziomu zerowego wystrzelił w górę temat Minionków zajmując w krótkim czasie pierwszą pozycję w rankingach barometru.  Jesienią w górę zaczął się wspinać ponownie ożywiony temat Gwiezdnych Wojen (Star Wars). Wraz z rozpoczęciem nowego roku Hype-tematy zostały ponownie zdetronizowane przez Krainę Lodu (Frozen) i na wiosnę uzupełnione bardziej aktualnym tematem Psi Patrol skierowanym głównie do chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym.  Popyt na produkty licencyjne w pierwszych miesiącach tego roku był jednak o wiele słabszy niż w roku poprzednim i dopiero w ostatnim czasie nabiera rozpędu. Jedną z przyczyn może być przekalkulowanie handlu w okresie przedświątecznym. Frozen z  1.628 punktami indeksowymi (-10% w porównaniu do zeszłego roku) znowu zajmuje 1. pozycję w europejskim zestawieniu.

„Produkty licencyjne to bardzo atrakcyjna, ale też dynamiczna grupa produktów. Sporządzenie odpowiedniego mix z aktualnych hitów i Hype-tematów rozstrzyga o sukcesie danego dostawcy”, tak podsumowuje ten rynek  Ingo Schloo, CEO zentrada.network. „Całkiem możliwe, że krótki Hype dotyczący Star Wars w okresie przedświątecznym negatywnie wpłynął na długoterminowy rozwój popytu na stałe hity sprzedażowe w asortymentach licencyjnych. Rzeczywiste następstwa tej sytuacji poznamy jednak w nadchodzących miesiącach”, stwierdza dalej Ingo Schloo.    

15.000 artykułów obejmujących ponad 60 tematów licencyjnych oferowanych przez 15 europejskich top dostawców stawia zentradę w pozycji wiodącej platformy zakupowej dla przedsiębiorców zaopatrujących się w asortymenty licencyjne.     Firmy Setino, Dinotoys, Textiel-Trade, Lamaloli, Diomercado, Cash Licences, PepeToys, Ten-Trade, Regalos 4M, Royal Textile, AMj i Kiddy Stores oraz liczni inni producenci i hurtownicy oferują produkty licencyjne na zentrada w bardzo atrakcyjnych cenach hurtowych.

Towar może być zamówiony    bezpośrednio na zentrada z realizacją transakcji B2B poprzez TradeSafe. Niewysoka minimalna wartość zamówienia oraz bardzo małe jednostki opakowania są szczególnie atrakcyjne dla mniejszych odsprzedawców towaru jak np. handel online lub pojedyncze i niezależne sklepy detaliczne. Na nowo zaprojektowany obszar  o nazwie „Wielki świat produktów licencyjnych” na platformie zentrada oraz  specjalne info-serwisy mają ułatwić przedsiębiorcom nadążenie  za dynamicznie zmieniającymi się trendami na rynku produktów licencyjnych. Kupujący towar znajdzie tu produkty do wybranych licencji z głównych asortymentów takich jak zabawki, upominki, odzież dziecięca, tekstylia domowe czy też artykuły szkolne.

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum