Centrum prasowe

Optymizm w handlu przed Bożym Narodzeniem. Najlepsze nastroje w Polsce i Holandii.

December 2, 2009

Większość europejskich detalistów z optymizmem spogląda na tegoroczny okres przedświątecznych zakupów: 32 procent oczekuje większych obrotów niż w roku 2008, 27 procent takich samych jak w roku poprzednim, natomiast 41 procent detalistów obawia się spadku sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Takie wyniki dostarczyła ankieta przeprowadzona wśród członków zentrada.network w Polsce i w Europie. 

W europejskim zestawieniu optymizm wykazują zwłaszcza polscy i holenderscy detaliści, natomiast nienajlepszy nastrój w handlu panuje na Węgrzech i w Hiszpanii - krajach szczególnie dotkniętych przez kryzys finansowy. Niemieccy detaliści plasują się pośrodku europejskiej listy przedstawiającej nastroje w handlu. 27 procent niemieckich kupców spodziewa się wyższych obrotów, a 28 procent przynajmniej powtórzenia wyniku sprzed roku.

Zentrada.network jest wiodącym internetowym zrzeszeniem kupców i handlowców sprzedających dobra wielobranżowe w Polsce i Europie. Zentrada.network składa się z internetowych platform handlu hurtowego w ośmiu krajach europejskich, w tym również i w Polsce pod adresem www.zentrada.pl. Aktywność sprzedawców i kupujących na platformach handlowych zentrada umożliwia śledzenie podaży i popytu na dobra konsumpcyjne na rynku hurtowym. „W ciągu roku odnotowaliśmy widoczny spadek zainteresowania towarami oferowanymi przez hurtowników i importerów na naszych platformach handlu hurtowego. Szczególnie na rynku niemieckim nasze indykatory do końca września wskazywały na wstrzemięźliwość wśród niemieckich handlowców. Dopiero po jesiennych wyborach parlamentarnych atmosfera w handlu uległa odprężeniu. Jednak handel detaliczny nadal ma problemy z dostępem do kredytów na zakup towaru, co zmusza wielu handlowców do krótkoterminowego zaopatrywania się w towar na odsprzedaż.” - stwierdza Ingo Schloo, Prezes zentrada.network.

Okres przedświąteczny jest najważniejszym czasem dla handlu detalicznego. W listopadzie i grudniu sklepy wypracowują średnio 20% całorocznych obrotów; w niektórych branżach, jak np. w handlu zabawkami, na ten okres przypada do 40% całorocznych obrotów.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez zentrada.network pokrywają się z prognozami innych firm badających nastroje w handlu, np. badania firmy Deloitte wskazują, iż 61% Polaków chce wydać na tegoroczne święta, prezenty i zakupy spożywcze tyle samo lub nawet więcej środków niż w roku ubiegłym. Badania przeprowadzone w Europie Zachodniej wskazują na nieco bardziej zachowawcze nastroje wśród konsumentów, co prognozuje takie same lub niższe wydatki na zakupy świąteczne. Przewidywany średni spadek wydatków świątecznych w Europie Zachodniej wyniesie 6,3%.

Notka-PDF.pdf (94 KB)

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum