Centrum prasowe

Service-Award 2014: zentrada wyróżnia najlepszych dostawców towaru wielobranżowego

April 2, 2014

Europejska wspólnota kupiecka zentrada stawia na jakość w obsłudze odbiorcy hurtowego i promuje najlepszych spośród dostawców zentrada.networks przyznając im wyrożniena Service-Award.

Szczęśliwi zwycięzcy: Andrea Schulte oraz Jürgen Bock z firmy Kesef Schmuck z Hubertem Wannerem, dyrektorem Supplier Relations na zentrada. Po prawej zwyciężczyni w kategorii „Ogólne zadowolenie klienta” Pani Tan-Schöpp z Hubertem Wannerem

Opole , 02.04.2014- Jesienią 2012 europejska wspólnota kupiecka zentrada.network wdrożyła, unikatowy w branży B2B, system oceny transakcji hurtowych zrealizowanych na platformach zentrada. Teraz zentrada.network stawia kolejny krok w kierunku polepszenia jakości usług i odznacza wyróżniających się dostawców. „Rzetelna obsługa zamówień hurtowych oraz wzajemne zaufanie są podstawą sukcesu partnerów handlowych, a zróżnicowane oceny i opinie kupujących pomagają naszym oferentom stale polepszać obsługę transakcji hurtowych” stwierdza Ingo Schloo, prezes zentrada.network.

„Wyselekcjonowaliśmy 5 kryteriów, które są szczególnie ważne dla kupców zaopatrujących się w towar na platformach zentrada. Kryteria te oprócz ogólnej oceny transakcji obejmują również takie aspekty jak: łączna kwota zgłoszonych problemów, czas realizacji, szybkość reakcji na próbę nawiązania kontaktu oraz średni udział kosztów transportu w realizowanych zamówieniach”, podsumowuje Ingo Schloo.  

Dzięki swoim licznym platformom handlowym wspólnota kupiecka zentrada.network liczy już ponad 300.000 członków - niezależnych przedsiębiorców, kupców, importerów, producentów i hurtowników z całej Europy. Wspólna praca i wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami zentrada z poszczególnych krajów europejskich oraz zgromadzona wiedza przyczyniły się do stworzenia zestawienia kryteriów oceny dostawców. Podstawą oceny oferenta są szczegóły zawarte w 100.000 zapytań ofertowych, zamówień i potwierdzeń dostaw zgromadzonych w systemie realizacji zamówień hurtowych zentrada.TradeSafe, jak również ponad 20.000 ocen wystawionych przez kupców, którzy w 2013 roku pomyślnie dokonali transakcji na zentrada. Zebrane dane posłużyły do wyłonienia najlepszych oferentów w różnych kategoriach, przy czym pod uwagę brani byli wyłącznie dostawcy z minimum 50 transakcjami w danym roku kalendarzowym.

Tegoroczne wyróżnienia zostały ogłoszone podczas forum zentrada na Międzynarodowych Targach IAW w Kolonii (Niemcy).

Pierwsze miejsce w kategorii „szybkość reakcji na próbę nawiązania kontaktu” przypadło firmie odzieżowej Best4You Ltd. z Węgier. W kategoriach „czas realizacji” oraz „łączna kwota zgłoszonych problemów” najlepszą ocenę otrzymała firma Kesef Schmuck GmbH z Niemiec. Szczególnie atrakcyjne koszty dostawy oferuje firma DANLOBinfo z Polski i tym samym plasuje się na pierwszym miejscu w kategorii „średni udział kosztów transportu w realizowanych zamówieniach”. Zwycięzcą ogólnej oceny wszystkich zrealizowanych transakcji na terenie całej Europy, czyli tzw. „zadowolenie klienta” została firma Tiny Tony z Niemiec.

„W handlu online wymagania klientów stawiane dostawcy, w szczególnosci dotyczące świadczonego serwisu przy realizacji transakcji hurtowych, są o wiele większe niż w tradycyjnym handlu stacjonarnym. Dlatego głównie nieco mniejsi i wyspecjalizowani w handlu internetowym oferenci uzyskali najlepsze noty w tegorocznej edycji zentrada.network” - podsumowuje Ingo Schloo, prezes zentrada.network.

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum