Centrum prasowe

Sztuczna inteligencja w doborze asortymentu bożonarodzeniowego dla handlu

October 17, 2019

Samouczące algorytmy są wykorzystywane na dużą skalę przez platformę handlu hurtowego zentrada. Celem jest wspomaganie mniejszych i niezależnych detalistów w doborze asortymentów handlowych na sezon bożonarodzeniowy. 


Do tej pory niezależne sklepy musiały podejmować decyzje zakupowe oszacowując aktualne trendy i zapotrzebowania klientów. Dużą rolę w planowaniu zakupu towaru odgrywały subiektywna ocena i odrobina szczęścia… A to wszystko już na wiele tygodni, a nawet miesięcy przed rozpoczęciem docelowego sezonu handlowego.

Rozpoznanie trendów handlowych i nawiązanie w oferowanych asortymentach do aktualnych zapotrzebowań swoich klientów ważne jest szczególnie w okresie przedświątecznym. Oprócz głównego asortymentu handlowego, coraz większego znaczenia nabierają asortymenty uzupełniające oraz tradycyjne artykuły bożonarodzeniowe, które to wprawiają konsumenta w świąteczny nastrój i sprzyjają zakupom.


Nowoczesne platformy handlowe, takie jak zentrada, zwiększają wybór w towarze, oferują dostęp do tanich źródeł zaopatrzenia oraz ułatwiają zarządzanie dostawcami i procesami zakupowymi w handlu hurtowym. "Jednak wartość naszych danych i algorytmów często nie jest przez kupującego dostrzegana", wyjaśnia zentrada CEO Ingo Schloo. "W szczególności dla wielu małych i średnich detalistów sztuczna inteligencja jest tylko abstrakcyjnym terminem, w którym to niezależni przedsiębiorcy nie dostrzegają zastosowania w ich własnej działalności gospodarczej."


Zalety sztucznej inteligencji i wykorzystanie przez detalistę zgromadzonych danych można łatwo opisać na przykładzie takiego Marketplace jakim jest zentrada. Bestsellery, top pick rankingi i indeksy popularności to standardowe indeksy wskazujące, nawet długo przed sezonem, oferty rokujące bardzo dobrą odsprzedaż. Analiza danych staje się bardziej wartościowa i indywidualna w momencie, kiedy zostaną przetworzone zainteresowania zakupowe danego użytkownika i porównane z zainteresowaniami podobnych użytkowników zentrada. Po takiej inteligentnej analizie system dopasowuje najlepsze oferty i najciekawszych dostawców do profilu danego użytkownika i proponuje najlepsze okazje zakupowe lub oferty na uzupełnienie asortymentu. 


Już dzisiaj zentrada wykorzystuje szereg zaawansowanych algorytmów do wspomagania przedsiębiorców w doborze asortymentu np. w sezonie przedświątecznym. Rekomendacje dostawców, polecenia wybranych pozycji asortymentowych w Newsletterach oraz na internetowych stronach serwisu są indywidualnie dopasowywane. Listing produktów na platformach handlowych oraz w shopach dostawców jest również codziennie automatycznie dopasowywany i zoptymalizowany. Nawet wyniki wyszukiwania dostarczają, oprócz poszukiwanych produktów, pomysły produktowe innych handlowców. Abstrahując od klasycznych rankingów nowoczesny kupiec otrzymuje na zentrada cały pakiet zautomatyzowanego wsparcia, który to pomaga mu w podjęciu jak najlepszej decyzji zakupowej na aktualny i przyszły sezon handlowy.


“Indywidualna obsługa klienta zostaje przez to znacznie polepszona”, stwierdza Ingo Schloo. “Nasi doradcy wykorzystują algorytmy i zgromadzone dane, aby udzielić jak najtrafniejszych wskazówek naszym klientom hurtowym”.  Zastosowanie algorytmów sztucznej inteligencji do celów optymalizacji asortymentów handlowych będzie z pewnością stale rozwijane. Jednak interakcja pomiędzy człowiekiem i techniką pozostanie decydującym czynnikiem w doborze atrakcyjnego asortymentu z oferty obejmującej 400.000 pozycji hurtowych, w tym 20.000 klasycznych artykułów bożonarodzeniowych, od 400 dostawców z Europy.

www.zentrada.pl 


O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum