Centrum prasowe

Wizja europejskiej platformy handlu hurtowego stała się rzeczywistością

November 8, 2012

Opole, 08.11.2012 -zentrada.network świętuje jubileusz 10-lecia działalności serwisu w Internecie oraz coraz lepsze perspektywy rozwoju handlu hurtowego online w transakcjach krajowych i wewnątrzwspólnotowych EU.

W październiku 2002 roku rozpoczął swoją działalność serwis internetowy pod nazwą „zentrada”. Od samego początku serwis oparty był na własnej, indywidualnie zaprojektowanej i stworzonej platformie software. W tym roku ilość zarejestrowanych przedsiębiorców z Polski i Europy przekroczyła liczbę 300.000.

Platformy handlowe zentrada wchodzące w skład zentrada.network to 7 platform krajowych, 2.000 aktywnych sprzedawców hurtowych i ponad milion ofert z prawie wszystkich asortymentów towarowych. Każda z platform krajowych „zentrada” posiada własne biuro obsługi klienta gwarantujące profesjonalną obsługę użytkowników prowadzących transakcje hurtowe w zentrada.network.

Coraz więcej prominentnych producentów i importerów wykorzystuje zentrada.network do sprzedaży towaru odbiorcom sklepowym w całej Europie. Przedsiębiorcy kupujący towar na odsprzedaż profitują z łatwego przeglądu oferty asortymentowej, unikatowej opcji porównania cen zakupu danego produktu u kilku dostawców oraz bezpiecznej realizacji zamówień i płatności hurtowych dokonywanych w zentrada.network.

Najbogatsza oferta towarowa prezentowana jest w takich kategoriach tematycznych jak: „gospodarstwo domowe & mieszkanie”, „zabawki & prezenty”oraz „fashion & moda”, gdzie suma wszystkich ofert na platformach zentrada przekroczyła już liczbę 250.000. Pozostałe grupy tematyczne jak m.in. „artykuły elektroniczne”, „biżuteria & dodatki” i „zdrowie & uroda” również zawierają bardzo bogatą ofertę asortymentową.

Od maja 2011 zakup hurtowy towaru na „zentrada” odbywa się poprzez platformę „TradeSafe”.

Platforma „TradeSafe” jest własnym rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczną realizację zamówień i płatności przy transakcjach hurtowych, w procesie jednakowo odzwierciedlonym w 8 językach europejskich. Dzięki TradeSafe przedsiębiorcy kupujący towar w ilościach hurtowych uzyskują 100 procentową ochronę kupującego, obejmującą gwarancję zgodności towaru z opisem oferty, terminu realizacji i bezpieczeństwa płatności. Sprzedawca towaru otrzymuje gwarancję otrzymania płatności za zrealizowane zamówienie.

„Technologia Internetu umożliwia wdrożenie jeszcze wielu innowacyjnych rozwiązań w zentrada.network” - zapewnia Ingo Schloo, prezes zentrada. „W naszym przekonaniu handel hurtowy online jest w szczególności atrakcyjny dla małych przedsiębiorstw zajmujących się handlem, dając im nie tylko szansę przetrwania w konsolidującym się rynku, ale również perspektywy rozwoju”, podsumowuje Ingo Schloo, obiecując tym samym kolejne lata dalszego istnienia i rozwoju serwisu zentrada.

Więcej informacji i rejestracja dla przedsiębiorców w zentrada.network dostępne pod: http://www.zentrada.pl 

Więcej informacji o TradeSafe dostępne pod: http://www.TradeSafe.eu

Rozwoj_zentrada.network2012.jpg (85 KB)

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum