Centrum prasowe

Zakupy bez VAT w UE dla handlowców z Polski

September 24, 2013

Polska jako członek UE jest idealnie zintegrowana z wielkim rynkiem europejskim. Wynikające z tego korzyści nadal nie są jednak w pełni wykorzystywane, szczególnie przez małych przedsiębiorców z branży handlowej.W zasadzie każdy kupiec zdaje sobie sprawę, że dzięki wyjątkowemu asortymentowi można nie tylko utrzymać klienta, lecz także zwiększyć sprzedaż i przewagę nad konkurencją.

Nie wszyscy kupcy wiedzą jednak jak proste i bezpieczne jest dotarcie do unikatowego towaru i zaopatrzenie się w produkty na odsprzedaż u dostawców europejskich. Do rangi tajemnicy urósł fakt, iż już poprzez samo porównanie cen hurtowych w kraju z cenami oferowanymi przez dostawców z Europy, można zaoszczędzić spore pieniądze. Natomiast fakt, iż nawet bardzo małe podmioty gospodarcze mogą polepszyć swoją płynność finansową poprzez zwolnienie z płatności podatku VAT w transakcjach wewnątrzwspólnotowych znany jest już tylko nielicznym.Zentrada.network jest obecnie wiodącą platformą skierowaną do przedsiębiorców, umożliwiającą dokonanie zakupu towaru u dostawców z całej Europy. Dzięki wielojęzycznej sieci platform handlowych zentrada, jak i wielojęzycznemu systemowi realizacji zamówień handlowych TradeSafe oraz biurom obsługi klienta aż w 7 krajach europejskich, ta istniejąca od 10 lat innowacyjna firma internetowa skupia już ponad 300.000 kupców, importerów, producentów i hurtowników z całej Europy. Korzystanie z serwisu oparte jest na członkostwie, które dla kupców zaopatrujących się w towar jest bezpłatne. Przedsiębiorcy z Polski, którzy chcą wykorzystać opcję zwolnienia z płatności podatku VAT kraju sprzedawcy w transakcjach wewnątrzwspólnotowych, zobligowani są do posiadania tzw. identyfikatora VAT-UE. Wniosek o nadanie numeru VAT-UE przedsiębiorca składa we właściwym polskim Urzędzie Skarbowym. Nadanie numeru VAT-UE upoważnia przedsiębiorcę do zakupu towaru u europejskich dostawców z uwolnieniem od płatności podatku VAT kraju sprzedawcy. W praktyce oznacza to krótkoterminowe polepszenie płynności finansowej przedsiębiorcy i uniknięcie czasochłonnego odzyskiwania VAT-u w przypadku naliczenia podatku przez kontrahenta zagranicznego z Europy. W przypadku nieposiadania identyfikacji VAT-UE zagraniczni kontrahenci z obszaru UE zobligowani są do naliczenia polskiemu przedsiębiorcy podatku VAT kraju sprzedawcy. System realizacji zamówień handlowych na zentrada wspiera zarówno realizację transakcji wewnątrzwspólnotowych z uwolnieniem od podatku VAT kraju sprzedawcy, jak również transakcje z naliczeniem podatku w przypadku braku identyfikatora VAT-UE. 

Opcja naliczania transakcji brutto z podatkiem VAT kraju sprzedawcy występuje najczęściej w przypadku mniejszych firm handlowych, które to zwolnione są z konieczności odprowadzania podatku VAT. W zależności od kraju, w którym przedsiębiorca kupuje towar, zapłacona stawka podatku VAT może być niższa niż stawka w Polsce. 

„Oczywiście wspieramy wszystkich handlowców w trakcie realizacji zamówień handlowych” przekonuje Bertold Görlich, Country Manager zentrada.pl z Opola. „Coraz więcej polskich przedsiębiorców odkrywa zalety handlu hurtowego online. Zentrada dysponuje siecią platform handlowych B2B o europejskim wymiarze, która może zapewnić polskim kupcom i dostawcom znaczące korzyści i pokazać nowe możliwości.”

  

Więcej informacji, rejestracja dla przedsiębiorców, informacje dla dostawców towaru w zentrada.network:

http://www.zentrada.pl

 

Więcej informacji o TradeSafe

http://www.tradesafe.eu

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum