Centrum prasowe

zentrada publikuje po raz pierwszy dane dotyczące ilości oraz struktury swoich członków

October 17, 2017

Już ponad 37.841 polskich handlowców zarejestrowanych na europejskiej platformie zakupowej zentrada.

Źródła towaru, warunki oraz ceny zakupu należą do najbardziej strzeżonych tajemnic w handlu. Zgromadzone dane wiodącej, europejskiej platformy zakupowej b2b po raz pierwszy przedstawiają strukturę członków w przekroju głównych rynków europejskich.

Wykorzystanie Internetu w zakupie towaru na odsprzedaż rozwija się szybciej niż prognozy. Wśród ponad 363.128 zarejestrowanych członków zentrada.network znajduje się już 37.841 użytkowników z Polski, z których to około 41 % można przyporządkować tradycyjnemu handlowi stacjonarnemu. Struktura rozlokowania użytkowników daje Polsce wiodące wyniki na tle rynków europejskich.

 

 

„Oczywiście konsolidację w strukturze naszych użytkowników widzimy przede wszystkim w większych aglomeracjach, jednak interesującym jest również fakt, iż w Polsce tak jak w pozostałej części Europy, przedsiębiorcy umiejscowieni w mniej zaludnionych częściach kraju coraz częściej wykorzystują zalety nowoczesnych form zakupu towaru online”, stwierdza Bertold Görlich, zwierzchnik zentrada.pl z siedzibą w Opolu.

 

Dzisiaj sklepy muszą jeszcze bardziej zoptymalizować swoją politykę asortymentową i dopasować do frekwencji swoich klientów. W szczególności należy pamiętać o sezonowym urozmaiceniu asortymentu, nowych pomysłach oraz wypracowaniu dodatkowego obrotu z produktami codziennego zapotrzebowania. Wyważona i atrakcyjna polityka asortymentowa jest dzisiaj receptą dla przetrwanie na rynku.

Platforma zakupowa jak np. zentrada oferuje mniejszym sklepom łatwy dostęp do atrakcyjnych asortymentów oraz wydajnych dostawców przy jednoczesnym zachowaniu niezależności danego podmiotu gospodarczego.

Inaczej jak w przypadku znanych azjatyckich portali zentrada reprezentuje wyłącznie dostawców z towarem znajdującym się na terenie Unii Europejskiej co umożliwia dość szybką dostawę, małe jednostki logistyczne oraz gwarancję spełniania przez produkty norm europejskich.

  

„Na samym początku działalności zentrada była zazwyczaj wykorzystywana jako wirtualny spis dostawców. W międzyczasie staliśmy się europejską platformą do realizacji transakcji handlowych. Dzięki wykorzystaniu centralnego systemu zamówień i płatności b2b realizujemy transakcje handlowe zarówno o charakterze krajowym jak i międzynarodowym w całej Europie. Partnerzy handlowi otrzymują osobiste wsparcie klienta w języku ojczystym i już dzisiaj realizują zamówienia handlowe,  których wartość kształtuje się pomiędzy 1.000 zł,  a 200.000 zł dla pojedynczej transakcji handlowej”, stwierdza zentrada CEO Ingo Schloo , opisując charakter działalności i strukturę zentrada.

Odbiorcy handlowi i dostawcy profitują ze wzajemnej współpracy jak również z otwarcia wspólnego rynku europejskiego zarówno dla sprzedaży jak i zaopatrzenia się w towar. Rola zentrady w tym procesie sprowadza się do pewnego rodzaju „katalizatora”, który to przyśpiesza proces digitalizacji w dotychczas bardzo nietransparentnym rynku zakupu i odsprzedaży produktów konsumpcyjnych z obszaru non-food na płaszczyźnie europejskiej.

Wraz z biurami w 6 krajach europejskich, platformami zakupowymi oraz centralną platformą do realizacji zamówień i płatności TradeSafe w 8 językach europejskich zentrada.network oferuje sklepom i dostawcom towaru możliwość realizacji transakcji hurtowych o zasięgu europejskim bez ryzyka i barier językowych. Korzystanie z serwisu jest dla przedsiębiorców dokonujących zakupów, po dokonaniu szybkiej rejestracji,  bezpłatne.

 

Więcej informacji na www.zentrada.pl

O zentrada.network

Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.

Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.

Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.

Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.

http://www.zentrada.pl

http://www.tradesafe.eu

Kontakt dla prasy

Bertold Görlich
zentrada Europe GmbH & Co. KG
Konsularna 1, 45-089 Opole
Keer terug naar de perscentrum