Rośnie świadomość ekologiczna klientów, podobnie jak popyt na ekologiczne, biologiczne i zrównoważone produkty. Rynek produktów wytwarzanych w sposób zrównoważony rośnie szybciej niż handel konwencjonalnymi towarami konsumpcyjnymi.
W przypadku handlu towarami konsumpcyjnymi temat “środowisko naturalne” nie dotyczy wyłącznie bezpośrednich interesów obejmujących sprzedaż i zyski. Ważne jest również zminimalizowanie wyrzutów sumienia w zakresie konsumpcji i utylizacji u konsumentów oraz zapewnienie nastroju zakupowego.
Zrównoważone produkty oferują jeszcze więcej możliwości w handlu: są uważane za modne, zgodne ze stylem życia i, pomimo wyższych cen i często marż, są bardzo poszukiwane. Biznes kwitnie i coraz więcej osób może z niego korzystać.
zentrada, największa w Europie platforma hurtowa dla zakupu towarów konsumpcyjnych w Internecie, oferuje swoim handlowcom od zaraz kategorię tematyczną z ofertą 1.500 artykułów z zakresu gospodarstwo domowe, kosmetyki oraz żywność o bio-ekologicznym charakterze. Oferta będzie szybko rosła w oparciu o istniejące struktury asortymentowe dostawców, jak i przyszłych - nowych dostawców oraz zapewni pomysły w połączeniu z opcją bezpośredniego zakupu dla odsprzedawców.
Nie wszystko jednak może być “bio”. Eko-równowaga czy zrównoważony rozwój dotyczy wielu aspektów związanych z produkcją, pakowaniem, transportem czy utylizacją produktów. I tak na przykład torby na zakupy, produkty wielokrotnego użytku lub też zamienniki dla artykułów z plastiku czy aluminium wykonane z naturalnych surowców stanowią tylko bardziej ekologiczną alternatywę, z której klimat i handlowcy będą profitować w równej mierze.
Handel i konsumenci są i pozostaną realni. Korzyści z globalnego podziału pracy i produkcji masowej, które mają sens zwłaszcza w branży konsumpcji masowej, powinny być większe dla ostatecznego bilansu środowiskowego w odniesieniu do zużycia zasobów przez wiele małych lokalnych zakładów produkcyjnych. Coraz bardziej cyfrowe i innowacyjne łańcuchy i systemy logistyczne stają się również coraz bardziej wydajne pod względem ekologicznym.
“Wszystko, co sprzyja wydajności, jest również ekologiczne, dlatego jako cyfrowa platforma handlowa i dostawca usług logistycznych naszym celem jest skrócenie ścieżki od producenta do odsprzedawcy towaru, łączenie transakcji, a tym samym poprawa równowagi ekologicznej w handlu “, to nasze zadanie dla ekologicznej przyszłości - stwierdza zentrada CEO Ingo Schloo.
Cyfryzacja w obszarze dystrybucji towarów i nowe możliwości zakupów online, z “ekologizacją” konsumpcji i asortymentów sprawiają że handel przeżywa kolejną falę nowych możliwości i zmian z którymi trzeba będzie się uporać.
Niezależne sklepy są bardzo blisko konsumenta..., ale często daleko od najlepszych dostawców. Coraz więcej przedsiębiorców dokonując zakupu towaru przez Internet uatrakcyjnia i urozmaica swój asortyment dostrzegając w tej strategii szansę na przetrwanie w warunkach silnej konkurencji.
Ponad 500 europejskich importerów, producentów i hurtowników oferuje we własnych zentrada.Shops ponad 400.000 produktów obejmujących asortymenty uzupełniające i sezonowe dla wszystkich grup towarów konsumpcyjnych z obszaru non-food.
Zintegrowany z platformami zentrada system realizacji zamówień i płatności TradeSafe umożliwia dokonanie i pełną realizację zamówień na towar skompletowany w koszykach, ponadto obejmuje użytkowników 100% ochroną kupującego oraz daje możliwość realizacji międzynarodowych transakcji b2b bez ryzyka i konieczności znajomości języków obcych u wszystkich stron transakcji. Od roku 2017 zentrada.Distribution oferuje centralną dostawę i fakturowanie towaru z asortymentów dużych międzynarodowych dostawców hurtowych.
Członkostwo na zentrada oraz TradeSafe jest dla przedsiębiorców dokonujących zakup towaru bezpłatne. Za niewysoką opłatą możliwe jest uzupełnienie bezpłatnego członkostwa usługami PREMIUM oraz usługą FreeD!-Flatrate dla bezpłatnych dostaw.